• نام رویداد : مراسم افتتاحیه فیلم ساکن طبقه وسط
  • تاریخ برگزاری : مهر ماه 1393
  • محل برگزاری : مجتمع بزرگ کوهسر
  • توضیحات : با حضور هنرمندان


توضیحات

این مراسم که توسط کوهسرمال برنامه ریزی شده بود با ضیافت صبحانه آغاز شد و در سالن صد ستون کوه سر پس از قرائت ق رآن و سرود جمهوری اسلامی ایران با نمایش تیزرهای جذاب فیلم ساکن طبقه وسط ادامه یافت .
در ابتدای برنامه حاج جواد ایزدی بنیانگذار مجتمع کوه سر و رئیس هیئت مدیره این مجتمع به عنوان میزبان اصلی این مراسم و یکی از سرمایه گذاران فیلم ساکن طبقه وسط پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خیرمقدم به موعوین و شهروندان مشهد و هنرمندانی که از تهران آمده بودند از اینکه این مراسم بین دو عید بزرگ قربان و غدیر قرار گرفته است ابراز خرسندی کرد ، او در ادامه با هدف احترام بیشتر به هنرمندان حاضر خود تک تک آنها را با توصیف هایی متفاوت و زیبا معرفی نمود و تشویق حاضرین را برانگیخت . در ادامه به دلایل سرمایه گذاری در فیلم ساکن طبقه وسط اشاره کرد و گفت :
” سرمایه گذاران به هر نوع سرمایه گذاری در عرصه هنر و سینما و به همین دلیل است که هنر و سینمای کشور اینگونه است ، هر چند تعدادمحدودی سرمایه گذار هنردوست هم هستند که با وجود عدم توجیه اقتصادی حاضر به پذیرفتن ریسک های سرمایه گذاری در سینما می باشند و به ساخت و تولید فیلم ها کمک می کند از جمله جناب آقای دکتر پازوکی و همسر ایشان خانم تیموری که از دیگر سرمایه گذاران اصلی فیلم ساکن طبقه وسط می باشند “
او در ادامه افزود : ” سال گذشته آقای شهاب حسینی و امیر سماواتی و مجید پازوکی پیشنهاد سرمایه گذاری در این فیلم را به بنده داند ، واقعاً توجیه اقتصادی در آن ندیدیم ، اما عشق و علاقه به فرهنگ و هنر ایرانی و تعهد و وظیفه ای که نسبت به ان در خودم احساس کردم از یک طرف و شخصیت شهاب حسینی از طرف دیگر مرا به سمت سینما کشاند ، من فکر می کنم در مورد خاصاً این فیلم همه عوامل و بازیگران و حتی جناب پازوکی هم به همین دلیل وارد همکاری شده اند”
وی ادامه داد : ” من اینجا با افتخار اعلام می کنم که آمادگی سرمایه گذاری در تمتم فیم هایی که شهاب حسینی در آن هست دارم و مجموعه کوه سر و من به عنوان رئیس هیئت مدیره این مجموعه آمادگی داریم ، در حوزه سینمای ایران و فیلم های ارزشمدی که نیاز به حمایت دارد وارد شویم و در راستای رونق بخشیدن به سینما گام های اساسی برداریم “
او خطاب به اعضای هیئت مدیره کوه سر و طراحان این مجموعه دستور طراحی و اجرای یک سالن سینمایی مجهز و مدرن را در کوه سر داد تا مشتریان خاص کوه سر بتوانند از این خدمت خاص هم استفاده کنند .
حاج جواد ایزدی در پایان تأکید کرد : ” من با علاقه و به خاطر شخصیت والای اخلاقی و ارزشمند سید شهاب الدین حسینی عزی وارد این کار شدم و کماکان با شهاب حسینی خواهم ماند .”
رئیس هیئت مدیره کوه سر از مدیر عامل شرکت توسعه و عمران کوه سر و مجموعه کوه سر مال به خاطر اسپانسری و حمایت از این برنامه تشکر کرد .
در ادامه این مراسم دکتر محمد هادی کریمی ، نویسنده فیلم نامه و مجری طرح فیلم ساکن طبقه وسط روی استیج حاضر شد و در چندجمله کوتاه از برگزار کننگان مراسم تقدیر کرد و به ویژگی های فیلم ساکن طبقه وسط و کارگردانی شهاب حسینی اشاره کرد .
پس از آن و پخش تیزر دیگری از ساکن طبقه وسط ، امیر سماواتی تهیه کننده فیلم با قرار گرفتن پشت تریبون عنوان کرد: “برای این فیلم ظرف ۱۴ ماه گذشته جنگیدیم و آدم های زیادی به ما کمک کردند . اولین باری که حرف فیلم را در اینجا زدیم ، جناب ایزدی و همسر گرامی شان آنچنان با گرمی ما را پذیرفتند و آنقدر با صمیمیت به ما انرژی دادند که انگیزه ای شد تا با جدیت کار را شروع کنیم . “
سپس به فیلم ساکن طبقه وسط پرداخت و گفت : ” واقعاً فیلمی که حسینی ساخته جدا از ابعاد بازیگری همه را شگفت زده خواهد کرد و با یک فیلم کاملاً جذاب مواجه هستیم ، من افتخار میکنم که تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده گرفته ام.”
او در پایان سخنانش با تأکید بیان کرد : ” قطعاً ساکن طبقه وسط فیلمی است که بر تارک سینمای ایران می درخشد ، چون از وجود شهاب حسینی می جوشد. “
پس از امیر سماواتی ، دکتر مجید پازوکی سخن گفت. او که به اتفاق همسرش ناهید تیموری از سرمایه گذاران اصلی این فیلم بود با اشاره به شخصیت منحصر به فرد شهاب حسینی ، خاطراتی را از درون فیلم برداری تعریف کرد و به اثر گذاری سینما بر جامعه اشاره کرد .
پس از مجید پازوکی فیلم سه بعدی از مرکز خرید کوه سر پخش گردید و بعد از آن مهندس نوبری به عنوان طراح مجتمع کوه سر و کوه سر مال به رابطه معماری و سینما اشاره کرد و گفت : ” ما معتقدیم معماری نسبت معناداری با هنر سینما دارد و از این جهت ما برای این موضوع اهمیت زیادی قائل هستیم.”
وی افزود : ” به رغم شکسته نفسی جناب ایزدی ، ایشان تقدس زیادی برای معماری ایران باستان قائل هستند. ما هم برای طراحی مجتمع کوه سر مال فضاهای معماری سنتی ایران از قبیل بازار تبریز و شیراز و کرمان و اصفهان را مورد بررسی و نظر قرار دادیم و از آنها برای کارمان الهام گرفتیم ، علاوه بر آن فضاهای تفریح و خرید را با همسانی به مثابه ی زیستگاه آرامش بخش و شعف انگیز برای مردم طراحی کردیم و از عناصری چون رنگ زرد که نماد زعفران خراسان است در طراحی ها استفاده کردیم .”
پس از پایان یافتن مراسم به سختی توانستم با آقای سجاد ایزدی مدیر عامل شرکت توسعه و عمران کوه سر مصاحبه ای کوتاه داشته باشم ، در اولین سوال علت قبول میزبانی و برگزاری این مراسم توسط کوه سرمال را جویا شدم ، او پاسخ داد : “حمایت از کارهای فرهنگی و هنری از اهداف کوه سرمال است که در هیئت مدیره مطرح و تصویب شده است”.
وی که در طول مدت مراسم بر کم وکیف برگزاری آن نظارت داشت ، نظم و کیفیت اجرا را خوب توصیف کرد و اجرای این مراسم را در فرصت کوتاه سه روزه چیزی شبیه معجزه تعبیر کرد.
سجاد ایزدی درباره شهاب حسینی و فیلمش بیان کرد:شهاب حسینی یک هنرمند مردمی است که همه او را دوست دارند و من مطمئنم فیلم ساکن طبقه وسط با اینکه اولین فیلم شهاب حسینی است ، بسیار پرطرفدار خواهد بود.
در گپ و گفتی کوتاه به سراغ حمیدرضا شعشعانی مدیر اجرایی مراسم رفتیم ، او که بسیار خسته اما خرسند به نظر می رسید ، اجرای این مراسم را بعنوان فورس ترین کار مجموعه خود توصیف کرد و گفت : “از زمان قطعی شدن اجرای این مراسم تا هم اکنون فقط ۷۲ ساعت وقت داشتیم ، هماهنگی و دعوت هنرمندان ، سرویس دهی به آنها ، طراحی و چاپ کارت دعوت و دعوت از مهمانان و دیگر کارهای اجرایی فقط در ۷۲ ساعت گذشته اجرایی شده است”.
او حمایت آقای ایزدی از سینمای کشور را آشتی میان اقتصاد و سینما دانست و افزود” اجرای این برنامه ها گامی برای نزدیک تر شدن سرمایه گذاران به هنرمندان می باشد”.
حاشیه های برگزاری :
۱-تقدیر ویژه شهاب حسینی از همسرش پریچهر قنبری
۲-استقبال زیاد مهمانان از حضور شهاب حسینی و عکس گرفتن با این هنرمند محبوب
۳-تمجید شهاب حسینی از اجرای شهریار صفاجو
۴-معرفی حمیدرضا شعشعانی بعنوان برترین برگزارکننده شرق کشور توسط آقای ایزدی
۵-رونمایی از موسیقی پدر با صدای امیرعلی ایزدی
۶-استقبال مهمانان از دریافت اطلاعات کوه سرمال
۷-صبحانه لذیذ و مفصل صبح جمعه کوه سر
۸-گل آرایی ، تشریفات ، نظم و جذابیت های فراوان بصری مراسم

ارسال نظر